GDZIE MOGĘ ZNALEŹĆ PRODUKTY URGO?

Produkty URGO są sprzedawane w aptekach stacjonarnych i aptekach internetowych.

 

JAK BEZBOLEŚNIE USUNĄĆ PLASTER?

Aby w bezbolesny sposób usunąć plaster, rekomendujemy delikatne odklejenie go pod strumieniem ciepłej wody bez pociągania i odrywania. Można także zmniejszyć nacisk i powoli usunąć plaster poprzez przytrzymanie go palcem lub dłonią w trakcie zdejmowania. Czy wiesz, że URGO oferuje plastry, które można zdejmować w sposób bezbolesny?

 

W JAKI SPOSÓB USUNĄĆ POZOSTAŁOŚCI KLEJU WOKÓŁ RANY?

Aby usunąć pozostałości kleju, można zetrzeć je za pomocą alkoholu. Nasącz wacik kilkoma kroplami alkoholu i delikatnie usuń wszelkie pozostałości kleju, dokładając starań, aby alkohol nie dostał się do rany.

 

CO NALEŻY ZROBIĆ, GDY MAM ALERGIĘ NA PLASTER LUB OPATRUNEK?

Jeśli podejrzewasz, że masz alergię na plaster lub opatrunek (odczuwasz świąd, podrażnienie, jak najszybciej usuń opatrunek lub plaster. Możesz przyłożyć okład na ranę i przytrzymać go za pomocą bandaża z gazy. Należy skonsultować się z lekarzem, aby uzyskać najwłaściwsze leczenie. Proszę poinformować nas o takim zdarzeniu, abyśmy mogli poznać okoliczności, które doprowadziły do wystąpienia reakcji alergicznej.

 

CZY WSZYSTKIE RANY NALEŻY DEZYNFEKOWAĆ?

Aby zapobiec zakażeniu ważne jest oczyszczenie, zdezynfekowanie, przepłukanie i osuszenie wszystkich ran. Przy podejrzeniu zakażenia należy skonsultować się z lekarzem, aby uzyskać najwłaściwsze leczenie.

 

W JAKI SPOSÓB LECZYĆ OPARZENIE?

Pierwszą reakcją na oparzenie powinno być ochłodzenie poparzonego miejsca zimną wodą. Im szybciej jest to wykonane, tym jest skuteczniejsze: ten istotny krok zmniejsza miejscowe przegrzanie tkanek i nie dopuszcza do szerzenia się stanu zapalnego. Aby zapewnić prawidłowe przeprowadzenie tego zabiegu, należy postępować zgodnie z zasadą „trzy razy piętnaście”, to jest przepłukiwać oparzenie:

– wodą o temperaturze 15°C
– z odległości 15 cm od poparzonego miejsca
– przez około 15 minut

 

CZY STOSOWANIE URGO FILMOGEL® NA POPĘKANĄ SKÓRĘ JEST BOLESNE?

Aplikacja URGO Plaster w Płynie na Popękaną Skórę może powodować uczucie podrażnienia utrzymujące się przez kilka sekund po nałożeniu plastra w płynie. Jednakże po wyschnięciu warstwy ochronnej uczucie dyskomfortu związane z aplikacją produktu szybko ustępuje.

 

JAK DŁUGO NALEŻY STOSOWAĆ URGO NA POPĘKANĄ SKÓRĘ?

Plaster URGO w Płynie na Popękaną Skórę można stosować do momentu całkowitego wygojenia uszkodzeń.