logo

WARTO WIEDZIEĆ

Artykuł miesiąca
Kiedy zniknie to zimno? Cykl rozwoju opryszczki.

Jeśli dojdzie do zakażenia wirusem opryszczki pospolitej, pozostanie on w naszym organizmie na zawsze – wirus ma charakter latentny. Nie odkryto metody pozwalającej na wyleczenie się z tej przypadłości.

Czytaj dalej
URGO OFERUJE PORADY, KTÓRE POMOGĄ CI UNIKNĄĆ UCIĄŻLIWYCH DOLEGLIWOŚCI.

Opryszczka, afty, rany w jamie ustnej, pęcherze, odciski i wiele innych podobnych schorzeń, towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Wydawałoby się, że nie są to aż tak poważne problemy, ale jak już się pojawiają, nie pozwalają nam skoncentrować się na tym co jest najważniejsze w naszym życiu. Dzięki Nam dowiesz się, jak im zaradzić, jak sprawić by nie były uciążliwe, jak w krótkim czasie skutecznie je wyleczyć.

Opryszczka

ZOBACZ WSZYSTKIE
Dlaczego podczas zakażenia opryszczką nie wolno się całować?

„Zimno”, „febra”, „skwarka” – to tylko niektóre z licznych określeń opryszczki wargowej, która wygląda niepozornie, ale jest szpecącą chorobą zakaźną.

Czytaj dalej
Co wywołuje opryszczkę?

Przez większą część czasu wirus opryszczki pozostaje ukryty w zakończeniach nerwów, gdy tylko trafią do niego impulsy pobudzające,

Czytaj dalej
Czym są afty i jak je rozpoznać?

Bardzo częsta, uporczywa dolegliwość – płytkie nadżerki pokryte białym nalotem, otoczone rumieniowatym, zapalnym obrzeżem. Każde dotknięcie afty sprawia ból.
Afty występują u około 20%* społeczeństwa.

Czytaj dalej
Jakie są przyczyny afty?

Przyczyny powstawania aft są różne i często trudno je określić  jednoznacznie. W pewnych warunkach afty występują częściej niż zwykle.

Czytaj dalej

Pęcherze i odciski

ZOBACZ WSZYSTKIE
Jak pozbyć się bolesnego pęcherza na stopie i co stosować na odciski?

Odciski i pęcherze są małym, ale uciążliwym problemem. Przeszkadzają w chodzeniu, a czasem są tak bolesne, że całkowicie uniemożliwiają poruszanie się.

Czytaj dalej
Odkryj swoje piękne stopy – czyli jak nie dopuścić do pęcherzy i odcisków

Jednym z najbardziej problematycznych miejsc jest skóra stóp, która ze względu na małą ilość gruczołów łojowych, często jest sucha i łatwiej ulega urazom.

Czytaj dalej

Pierwsza pomoc

ZOBACZ WSZYSTKIE
Pierwsza pomoc przy skaleczeniach. Jak skutecznie zatamować krwawienie?

Podobno najwięcej wypadków zdarza się w domu. Dlatego warto wiedzieć jak postępować w przypadku drobnych urazów. Oto kilka zasad.

Czytaj dalej