logo
4 siateczki o rozmiarach 8 x 8 cm / 6 siateczek o rozmiarach 5 x 5 cm. Wyrób medyczny
URGO Siateczka na oparzenia i rany powierzchniowe
 • URGO Siateczka na oparzenia i rany powierzchniowe
  URGO Siateczka na oparzenia i rany powierzchniowe to gotowa do użycia, sterylna siateczka z opatentowaną technologią lipido-koloidową (TLC). Skuteczność TLC została potwierdzona w badaniach klinicznych. Opatrunek składa się z cienkiej poliestrowej siateczki nasączonej cząstkami hydrokoloidu oraz wazeliny.
 • Jak działa URGO Siateczka na oparzenia i rany powierzchniowe?
  • Leczy oparzenia I i II stopnia oraz rany powierzchniowe.
  • Szybko uśmierza ból.
  • Przyspiesza gojenie – hydrokoloid w kontakcie z wysiękiem z rany tworzy lipidowo-koloidowy żel. Dzięki temu powstają odpowiednie warunki do gojenia rany w wilgotnym środowisku.
  • Umożliwia bezbolesne usunięcie opatrunku – cząsteczki wazeliny zapobiegają przywieraniu opatrunku do rany.
  • Dopasowana do wielkości rany - możliwość docięcia siateczki lub ułożenia siateczek jedna obok drugiej, aby pokryć rozległe rany o nieregularnym kształcie.
 • Jak stosować URGO Siateczkę na oparzenia i rany powierzchniowe?
  W przypadku oparzenia powierzchniowego drugiego stopnia: Na początek schłodzić ranę zimną wodą przez 15 minut, aby zapobiec rozszerzeniu oparzenia. We wszystkich przypadkach: Oczyścić ranę roztworem antyseptycznym nie zawierającym alkoholu. Przemyć wodą lub solą fizjologiczną. W przypadku oparzenia nigdy nie stosować barwnych roztworów antyseptycznych takich jak eozyna. Starannie osuszyć przy użyciu sterylnego kompresu. W miarę możliwości zadbać o to, by powstały pęcherz nie pękł, ponieważ chroni on ranę przed zakażeniem. W przypadku pęknięcia pęcherza, zdezynfekować ranę. Nie należy usuwać warstwy martwego naskórka jeżeli nie zejdzie samoczynnie. Oderwać folię ochronną. Nałożyć na ranę. Opatrunek w postaci siateczki w razie potrzeby można przyciąć do odpowiedniego rozmiaru przy pomocy czystych, zdezynfekowanych nożyczek, a następnie przykryć drugim opatrunkiem takim jak rozciągliwa opaska lub plaster. Stosowanie kremu przed nałożeniem opatrunku jest zbędne. Czas stosowania opatrunku to zazwyczaj od 5 do 6 dni, przy czym pierwszy opatrunek należy zmienić po 24 godzinach, a kolejne co 48 godzin.

GDZIE KUPIĆ?

APTEKI INTERNETOWE