logo

Jak pozbyć się bolesnego pęcherza na stopie i co stosować na odciski?

Odciski i pęcherze są małym, ale uciążliwym problemem. Przeszkadzają w chodzeniu, a czasem są tak bolesne, że całkowicie uniemożliwiają poruszanie się.

Czytaj dalej
Czym są afty i jak je rozpoznać?

Bardzo częsta, uporczywa dolegliwość – płytkie nadżerki pokryte białym nalotem, otoczone rumieniowatym, zapalnym obrzeżem. Każde dotknięcie afty sprawia ból.
Afty występują u około 20%* społeczeństwa.

Czytaj dalej
Jakie są przyczyny afty?

Przyczyny powstawania aft są różne i często trudno je określić  jednoznacznie. W pewnych warunkach afty występują częściej niż zwykle.

Czytaj dalej
Dlaczego podczas zakażenia opryszczką nie wolno się całować?

„Zimno”, „febra”, „skwarka” – to tylko niektóre z licznych określeń opryszczki wargowej, która wygląda niepozornie, ale jest szpecącą chorobą zakaźną.

Czytaj dalej
Co wywołuje opryszczkę?

Przez większą część czasu wirus opryszczki pozostaje ukryty w zakończeniach nerwów, gdy tylko trafią do niego impulsy pobudzające,

Czytaj dalej
Pierwsza pomoc przy skaleczeniach. Jak skutecznie zatamować krwawienie?

Podobno najwięcej wypadków zdarza się w domu. Dlatego warto wiedzieć jak postępować w przypadku drobnych urazów. Oto kilka zasad.

Czytaj dalej
Odkryj swoje piękne stopy – czyli jak nie dopuścić do pęcherzy i odcisków

Jednym z najbardziej problematycznych miejsc jest skóra stóp, która ze względu na małą ilość gruczołów łojowych, często jest sucha i łatwiej ulega urazom.

Czytaj dalej
Jak radzić sobie z aftami?

Afty w jamie ustnej to dość często spotykane dolegliwości. Przyczyny powstawania bolesnych miejsc – owrzodzeń są różne.

Czytaj dalej
Dlaczego słońce nie leczy opryszczki?

Co słońce może mieć wspólnego z opryszczką? Wydaje się, że niewiele, a jednak! Opryszczka jest chorobą powodowaną przez wirusa, który raz złapany pozostaje na całe życie.

Czytaj dalej
Kiedy zniknie to zimno? Cykl rozwoju opryszczki.

Jeśli dojdzie do zakażenia wirusem opryszczki pospolitej, pozostanie on w naszym organizmie na zawsze – wirus ma charakter latentny. Nie odkryto metody pozwalającej na wyleczenie się z tej przypadłości.

Czytaj dalej