logo

WARTO WIEDZIEĆ

Opryszczka

ZOBACZ WSZYSTKIE
Dlaczego podczas zakażenia opryszczką nie wolno się całować?

„Zimno”, „febra”, „skwarka” – to tylko niektóre z licznych określeń opryszczki wargowej, która wygląda niepozornie, ale jest szpecącą chorobą zakaźną.

Czytaj dalej
Co wywołuje opryszczkę?

Przez większą część czasu wirus opryszczki pozostaje ukryty w zakończeniach nerwów, gdy tylko trafią do niego impulsy pobudzające,

Czytaj dalej
Czym są afty i jak je rozpoznać?

Bardzo częsta, uporczywa dolegliwość – płytkie nadżerki pokryte białym nalotem, otoczone rumieniowatym, zapalnym obrzeżem. Każde dotknięcie afty sprawia ból.
Afty występują u około 20%* społeczeństwa.

Czytaj dalej
Jakie są przyczyny afty?

Przyczyny powstawania aft są różne i często trudno je określić  jednoznacznie. W pewnych warunkach afty występują częściej niż zwykle.

Czytaj dalej

Pęcherze i odciski

ZOBACZ WSZYSTKIE
Jak pozbyć się bolesnego pęcherza na stopie i co stosować na odciski?

Odciski i pęcherze są małym, ale uciążliwym problemem. Przeszkadzają w chodzeniu, a czasem są tak bolesne, że całkowicie uniemożliwiają poruszanie się.

Czytaj dalej
Odkryj swoje piękne stopy – czyli jak nie dopuścić do pęcherzy i odcisków

Jednym z najbardziej problematycznych miejsc jest skóra stóp, która ze względu na małą ilość gruczołów łojowych, często jest sucha i łatwiej ulega urazom.

Czytaj dalej

Pierwsza pomoc

ZOBACZ WSZYSTKIE
Pierwsza pomoc przy skaleczeniach. Jak skutecznie zatamować krwawienie?

Podobno najwięcej wypadków zdarza się w domu. Dlatego warto wiedzieć jak postępować w przypadku drobnych urazów. Oto kilka zasad.

Czytaj dalej